Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Polovica septembra bola pre nás veľmi vzrušujúca a požehnaná, keď sme na Slovensku privítali nášho milovaného Svätého Otca Františka. Na prípravu nebolo veľa času, ale podľa môjho názoru bolo všetko urobené veľmi dobre.

Pápež nás často prekvapil, keď zastavilo jeho auto na ceste a pozdravil tamojších ľudí. To je on. Spontánny, otcovský, priateľský, zjednocujúci a milujúci... V jeho príhovoroch bolo veľa slov o nádeji a pozvaní na zamyslenie. V čase pandémie, keď zažívame chaos, rozdelenie a zmätok, sme potrebovali počuť slová povzbudenia a výzvy.
Niektoré z našich sestier sa prihlásili ako dobrovoľníčky na rôznych miestach. Ja som sa zúčastnila slávenia svätej omše v národnej bazilike v Šaštíne. A spolu s mojimi spolusestrami z bratislavských komunít sme sa prihlásili pomôcť s distribúciou Najsvätejšej Eucharistie. Bola to pre mňa príjemná skúsenosť. Tiež bolo pekné, že sme spolu s inými rehoľnými sestrami dostali prvé miesto v tejto službe. Bola som veľmi šťastná, že som mohla byť spolu s našimi „ružovými sestrami“ z Nitry, ktoré sa zúčastnili viacerých stretnutí so Svätým Otcom. Ich radosť bola aj mojou radosťou. Nestáva sa „často“, aby bola „Arnoldova rodina“ takto spolu. Ďakujem „Papa Francesco“ za povzbudenie a posilnenie našej viery.

S. Laura, SSpS