Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

S hlbokou vďačnosťou a radosťou sme sa v sobotu 16. januára zúčastnili svätej omše v rodnej dedine sestry Marcely, ktorá sa v tento deň navždy zasvätila svätému Trojjedinému Bohu a Jeho misii. „Dávam Ti celé srdce na celý život" boli slová z homílie provinciála pátra verbistov. Po svätej omši sme mali spoločný obed. Jedna zo svadobných tradícií niektorých mexických dedín zahŕňa tanec so živým moriakom, ktorý sa prináša ako dar od ženícha pre nevestinu rodinu.

Rodina nevesty ako poďakovanie na oplátku daruje pletený kôš naplnený sladkým pečivom, tabuľky čokolády na prípravu nápoja, tradičný alkoholický nápoj mezcal vyrobený z kaktusu. Celé obdarovávanie sa koná za sprievodu hudby a tanca. Naše sestry prispôsobili a zahrnuli túto tradíciu do oslavy večných sľubov. My sestry sme darovali rodine moriaka a rodina zase ostatné spomínané veci nám.

Misijným určením sláviacej sestry je Španielsko, takže ju onedlho, ak Pán Boh dá, privítame v Európe. Vyprosujme jej veľa Božích milostí a svetlo Ducha Svätého do tejto novej etapy jej života.


sestra Jana Smutná, SSpS