Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Milé sestry, s mojou vďakou za všetky správy pripájam aj ja správy od nás cez fotky.

01 Fotka s mestom - je časť nášho mesta Seoul kde bývame... náš dom je v pozadí vedľa kláštora karmelitánov, kde mávame ranné sv. omše spolu s karmelitánmi kňazmi a jedným ich bratom.

Zapojili sme sa do podpory istých sociálnych prípadov ako napr. súdržnosť s tými, ktorí prišli o zamestnanie v závode na výrobu gitár, kde boli kedysi zamestnaní - žiada sa ospravedlnenie od firmy a isté vyjasnenie ...

Na ďalšej fotke je naša laická kuchárka, ktorá prichádza variť v čase excercícií- treba jej pomôcť, tak sa striedame v upratovaní izieb, toalet, spŕch a praní posteľného prádla.  Mám možnosť pripraviť aj miesto modlitby  pre exercitantov .

 02 Na ďalšej fotke ma vidno s jednou pani pred oltárom sedieť- to vtedy som bola prosená mať pre jej skupinu františkánsku duchovnu obnovu, tak som pripravila program pre nich.)

03 Išli sme sa pomodliť za dušu mladého chlapca, ktorý zahynul tragicky  v závode, kde bezpečnostné opatrenia boli slabé...

04 Otvorili sme dvere domu aj pre Indonézčanov,  ktorí mali u nás sv. omšu v ich jazyku . (Vianoce a Veľká noc je čas, keď sa ozvú, že prídu k nám.)

05 Na manifestácii proti rasovej diskriminácii sme podporili tých,  čo trpia diskrimináciou rôznym spôsobom a prítomnosťou sme vyjadrili, aby cely svet dodržiaval ľudské práva rovnosti.

Tiež sme boli na pouličnom stretnutí, kde sme počuli svedectvo nedávno zosnulej ženy, ktorá kedysi bola vo vojne stiahnutá na nedobrovoľne prostituovanie  pre Japonských vojakov (doteraz Kórea čaká na plné hlboké ospravedlnenie sa od Japonska) 

06 Jedna z fotiek je aj s p. biskupom, keď sme s ním slávili vianočnú  sv.omšu v ústave pre ženy. Bola to posledná akcia, na ktorej sme boli, keďže 3 tamojšie naše sestričky  prestali robiť v ústave - prenechali prácu laikom a zatvorili komunitu. Teraz sú načas s nami v Provinciálnom dome. 

V provinciálnom dome je nás 10 sestier v týchto dňoch. 

Čoskoro odíde vietnamská sr. Goreti na Jejudo pracovať medzi emigrantov z Vietnamu - kde sa bude aj učiť kórejčinu  popri zamestnaní.

Ďalšia nová misionárka z  Východneho Timoru Sr. Mafalda  je už zamestnaná v inom emigrantskom centre kde sa tiež učí kórejsky. Bola som poprosená, aby som ja doučovala sr. Mafaldu. Je nám spolu veselo a vidno ako sestričke to veľmi dobre padne, že ma kohosi pri sebe na veľmi základná komunikáciu po kórejsky. 

4 ďalšie sestry sa chystajú na ich nove misijne určenia , a 2 sestry očakávame na vrátenie sa späť z ich apoštolátov do provinciálneho domu.

 V tomto čase prípravy na Veľkú Noc prajem všetkým veľa milostí v tom, v čom to najviac potrebujete. 

Verím, že nová prezidentka, ktorá bola zvolená na Slovensku bude mať otvorené  srdcom pre potreby národa a dobrým nástrojom Božieho účinkovania pre lepšie dni a budúcnosť Slovenska.

 V láske milosrdného Pána 

Sr. Fil


Fotografia

01
02
03
04
05
06
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06