Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Milá sestra Pavla, milí dobrodinci MZDSV,  srdečne Vás všetkých pozdravujem z Južného Sudánu, Yei.

 Z celého srdca Vám ďakujem za poslanie milodaru pre našu misiu v J. Sudáne. Naše sestry poslali Váš milodar 500 Eur do Ríma odkiaľ ho naši predstavení priniesli k nám do Yei počas ich návštevy tu. Veľmi si vážime Vašu veľkodušnosť, lebo vieme že život nie je jednoduchý kdekoľvek sme. Podeliť sa s inými je niečo krásne a hlavne keď podporíte život tehotných matiek a novonarodených deti.

My sme sa ako komunita rozhodli použiť Váš milodar pre nich. 18. Apríla tohto roku sme otvorili pôrodnicu v zdravotnom stredisku Sv. Bakhity.

Bola to krásna slávnosť. Náš biskup, Erkolano, posvätil priestory a prestrihol pásku zrenovovanej budovy. Prvé dieťatko , ktoré sa tu narodilo je Veronika. Bola doma v poradí ôsma a všetko prebehlo bez komplikácii. Na druhý deň sme ju prepustili s jej mamičkou domov. Nakoľko bola prvým narodeným dieťaťom u nás dostal ako darček od poradenstva pekný bledomodrú deku.

Tešíme sa že naše tehotné mamičky majú pod jednou strechou nielen vyšetria a poradenstvo počas tehotenstva ale aj pôrody a starostlivosť po pôrode, ambulanciu a možnosť hospitalizácie na lôžkovom oddelení. Zamestnali sme 4 pôrodné asistentky, ktoré sa striedajú v službách počas 24hodin.

Posielame Vám všetkým radostne pozdravy hlavne od mamičiek a deti a modlime sa za Vás. Nech Vás i Vaše rodiny Pán chráni. Ešte raz veľké Pán Boh zaplať!

V modlitbe a v misii spojená Sr. Veronika, SSpS a komunita.

 PS:

V prílohe Vám posielam fotografie aspoň  niekoľko. Deti zo školy a farnosti spestrili program spievaním a tancom. Miestny pán farár mal pekný prihovor o úlohe matky, ktorá nikdy neopusti svoje dieťa aj za cenu svojho života. Miestny chór spestril liturgiu hraním na tradičných gitarách a spevom miestnej reči Bari. Jedna z našich nových sestier z Papuy Novej Guiney je tiež pôrodná asistentka.