Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Skupina Misijných sestier služobníc Ducha Svätého na generaláte našla ďalšiu činnosť, pri ktorej využijúc svoje ruky robia niečo spoločné a sú pritom užitočné. Sestry sa dali na šitie rúšok.  

„Nemôžeme ich poslať do nemocníc, pretože tie masky musia mať filtre,“ uviedla sestra Eleonora Cichon, členka tímu v šití, 23. marca pre Catholic News Service. Sestry ich tiež nedistribuujú širokej verejnosti, pretože neexistuje spôsob, ako potvrdiť ich účinnosť pri zastavení šírenia choroboplodných zárodkov a koronavírusu. 

50 trojvrstových masiek, ktoré vyrobili, sa však už používajú. Generálna komunita zahŕňa 40 sestier, osem noviciek, kňaza a dve utečenecké rodiny – jedna rodina má troch členov a druhá je sedemčlenná.

„Všetci sme na generaláte v poriadku,“ povedala, „ale ak musíme ísť von, chceme chrániť seba a tiež ľudí, s ktorými sa stretneme na ulici.“ Okrem toho povedala, „je to aj pre nás robiť niečo iné.“

Podľa talianskych pravidiel karantény môžu ľudia opustiť svoje domovy a ísť do obchodu s potravinami, do lekárne alebo do stánku s novinami. Aj keď sú od seba vzdialení jeden meter, väčšina ľudí si zakrýva ústa a nos - maskou alebo šatkou - a veľa ľudí teraz nosí latexové rukavice.

Už začiatkom marca, sestra Eleonora povedala, že najbližšia lekáreň od brán kláštora mala na dverách nápis „Rúška vypredané.“  A tento oznam tam stále je.

Masky sestier sú vyrobené z jednej vrstvy bavlny a dvoch vrstiev „tkaniny špeciálnej pre masky“, povedala a po každom použití sa vyperú. A keďže život pokračuje v karanténe, povedala, sestry sú vďačné za malý dvor, kam môže šesť detí utečeneckých rodín ísť von a hrať sa.

„Teraz nemôžu chodiť do školy, takže obzvlášť popoludní chodia von a sa hrajú. Oni nám dávajú život.“

Sestry sú v kontakte prostredníctvom e-mailu a počítača so svojimi členmi a priateľmi po celom svete. Mnoho z nich píše, aby skontrolovali sestry v katanténe a uisťujú ich o vzájomnej modlitbe, povedala sestra Eleonora. „Ľudia sú takí dobrí.“

 Okrem toho sestry pripravujú potravinové balíčky v spolupráci s Komunitou svätého Egídia pre ľudí v núdzi.

Preložené z angličtiny

 https://www.globalsistersreport.org/news/religious-life/passing-time-lockdown-sisters-sew-face-masks?fbclid=IwAR1wKU-0dtpxSw_kCcGK-BrcPZUI_aEhegdnwNdkan25WSdO1Ykze5fcue8


01
02
03
04
05
06
07
08
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08