Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Deň zasvätených oslávili Misijné sestry služobnice Ducha svätého aj svojou účasťou na stretnutiach s otcami biskupmi vo viacerých diecézach.

Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský slávil v pondelok 3. februára 2020 svätú omšu v Katedrále svätého Martina za účasti rehoľníkov a rehoľníčok, medzi ktorými boli sestry z komunity svätého Arnolda v Bratislave.

V Nitre sa v sobotu 1. februára uskutočnilo stretnutie, ktoré začalo svätou omšou v Katedrále svätého Emeráma, ktorú celebroval diecézny biskup Mons. Viliam Judák. Vo svojom príhovore povedal: „Povolanie je ako Božia pečať ktorú vtlačil On do nášho srdca. Povolanie si vyžaduje vedomie, že sme poslaní. Zasvätený život nie je sám pre seba. Je ohlasovaním Božieho kráľovstva.“ Svoj príhovor uzavrel slovami vďaky za službu zasvätených v školách, zdravotníckych, či sociálnych a iných zariadeniach. Tieto slová otca biskupa patrili i dvom komunitám Misijných sestier, ktoré sú prítomné v nitrianskej diecéze.

Zasvätených z Rožňavskej diecézy pozval tento rok rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik na sviatok Obetovania Pána do Lučenca. Vo svojom príhovore vyjadril tiež vďaku za Božiu štedrosť, nakoľko v diecéze pribudli dve nové rehoľné spoločenstvá – Dcéry kresťanskej lásky v Rožňave a Misijné sestry služobníc Ducha Svätého v Revúcej.

V homílii sa biskup Stolárik zameral na povolanie zasvätených osôb. Zdôraznil, že Ježiš si povoláva do zasväteného života ľudí, aby boli s Ním. Konštatoval, že príčina mnohých odchodov zo zasväteného života je v tom, že tí, ktorí odišli, najskôr prestali byť v blízkosti Ježiša. Pozornosť upriamil aj na Ježiša, ktorý bol neustále spojený s nebeským Otcom.

sestra Katarína Junasová,SSpS

Zdroj: tkkbs


01
02
Nitra
roznava
  • 01
  • 02
  • Nitra
  • roznava