Pozdrav z Titagallo.

V tomto misijnom mesiaci, kedy sa viac modlíme ruženec a sme spojení  misijným zápalom, chcem aspoň takouto formou poďakovať za každú vašu obetu, myšlienku, modlitbu a podporu.

Milá rodina, spolusestry, priatelia a známi,

posielam srdečný pozdrav z Bolívie.  Misia každého z nás – či už vás na milovanom Slovensku alebo nás v rozličných kútoch sveta – by nebola možná, keby nebola požehnaná Bohom a vzájomnou modlitbou. Niekedy krásne fotografie z misijného prostredia v sebe ukrývajú každodenný boj o zviditeľnení dobrého Boha ľuďom, ku ktorým nás On sám poslal. Pre mňa osobne je to škola odvahy, dôvery, trpezlivosti, ale aj pokory a nie raz bezmocnosti.

Po mojej dvojmesačnej dovolenke na Slovensku som sa z horúceho leta vrátila do mrznúcej zimy. Privítalo ma krásne zasnežené Titagallo, ale chladné noci bez kúrenia v dome neboli až také krásne . Detská v internáte ma privítali s nadšením. Ani som sa nenazdala a naplno som sa nasadila do všetkých aktivít a povinností, ktoré život so 60 deťmi prináša. O každodenné zážitky a prekvapenia mám postarané a niekedy sa mi až rozum zastavuje, ako naši bolivijci dokážu robiť veci naopak alebo bez rozmýšľania. Tak na podelenie jeden z mnohých humorných zážitkov (aj keď niekedy mi až tak do smiechu nie je ). Do jednej miestnosti sme potrebovali nasadiť nové dvere. Tu sa málokedy používajú dvere s kľučkou, skôr uzamykanie na kladku. Po niekoľkonásobnom prosíkaní nám prišiel vymeniť dvere miestny pán, pekne vymuroval zárubne, nasadil dvere a odišiel. My sme museli cestovať do mesta a keď sme sa po dvoch dňoch vrátili, chcela som vojsť do miestnosti a čuduj sa svete, dvere sa nedajú otvoriť. Dvere zafixoval tak dobre, že aj otvárací systém zamuroval. Od prekvapenia som nevedela, či plakať, alebo sa smiať. A takýchto prekvapení je naozaj požehnane.

V septembri som veľa času trávila na úradoch kvôli obnoveniu víz. Počas 3 rokoch som ich obnovovala už 3. kráta ale nikdy som nemala toľko problémov ako tentokrát. Vždy niečo nesedelo, raz mi do výpisu z registra trestov pomotali čislo pasu, do iného dokumentu mi nedali čiarku, v ďalšom chýbalo písmeno. Tu sa pred úradmi čaká od skorého rána alebo celú noc, aby som došla na rad a potom na vyzdvihnutie papiera sa čaká 4 -5 dní. Takže toto som absolvovala kvôli preklepom niekoľkokrát až konečne som sa dostala na migračnú políciu. Odtiaľ ma tiež 2 krát poslali domov pre nesprávne napísané údaje. Už som bola z toho behania a čakania unavená. Ale asi aj táto vyčerpanosť bola potrebná, lebo odmenou bolo, že som dostala neobmedzené víza, takže vďaka Bohu, tieto úrady ma o rok ani o dva ani viac nečakajú.

 Toľko odo mňa na podelenie. Prosím o modlitbu za mňa aj za našich ľudí, aby vo všetkom bol milovaný a oslávený Boh.

 V srdci s vami spojená                             Sára


Fotografia

001
003
004
002
  • 001
  • 003
  • 004
  • 002
  •