Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Článok vyšiel v Hlasoch z domova a misií 4/2021.

Naša nitrianska komunita Misijných sestier je zasvätená blahoslavenej Márii Helene Stollenwerk, spoluzakladateľke kongregácie, a je formačnou komunitou. Znamená to, že je priestorom pre formáciu mladých sestier v postuláte. Predtým, ako bol zriadený spoločný európsky noviciát v Ríme, bola miestom noviciátu. Postulantky v súčasnosti nemáme - formačná služba je teda načas prerušená...ale ako dobrý Pán dá.

článok vyšiel v časopise Hlasy z domova a misií 6/jún 2021

Misia jednotlivcov je misiou spoločnou na oslavu svätého trojjediného Boha! Sme sedemčlenná, medzinárodná komunita v centre Bratislavy, ktorá svojou službou chce svedčiť o láske trojjediného Boha a byť jeho nástrojom v Jeho misii nám zverenej. V tomto čísle Hlasov vám rady jednotlivo predstavíme naše poslanie a misiu.

V našich rozmanitých prácach v zdravotníctve, školstve, sociálnej oblasti a v médiách slúžime na Slovensku misionárskemu poslaniu Cirkvi. Zapájame sa do aktivít, ktoré chránia a podporujú život a dôstojnosť človeka, ako je pastorácia väzňov, Rómov a ľudí bez domova. Osobitne sa zameriavame na misijnú animáciu - prehlbovanie misijného povedomia medzi ľuďmi, pastoráciu mladých pri hľadaní ich povolania v kurze Samuel, spoluprácu na kurze Alpha. Vo farnostiach dávame priestor spoločne sa zdieľať s Božím Slovom. 

Vo viacerých mestách a dedinách je prítomné Misijné združenie Ducha Svätého, ktorého členovia podporujú obetou a financiami našu misionársku činnosť. Spoločne s nami túžia vydávať svedectvo o Božej láske. Úctou k Duchu Svätému posväcujú svet, seba samých a svoje rodiny.

Slovenská provincia s provinciálnym domom v Ivanke pri Nitre je zasvätená Duchu Svätému. Ďalšie komunity sú v Nitre, Bratislave, Revúcej a jedna v Českej republike v meste Přerov.

Provinciálny dom - Kláštor Ducha Svätého

Misijná kongregácia služobníc Ducha Svätého   

Novozámocká 129/302

951 12 Ivanka pri Nitre

✆ 0903 983 323

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Dom svätého Arnolda Janssena

 

Námestie SNP 470/11

811 06 Bratislava 1

 

 

Dom Matky Márie Heleny

Nálepkova 10

949 01 Nitra

 

Komunita Svätej rodiny

Daxnerova 6

050 01 Revúca

Česko - Dom svätého Jozefa Freinademetza

Kratochvílová 116/6

750 02 Přerov

 

 

Článok vyšiel v časopise Hlasy z domova a misií 03/2021

Na úvod netreba veľa slov. V rámci predstavovania našich komunít poputujeme dnes do Českej republiky, aj tá totiž patrí pod správu slovenskej provincie. Modlime sa o viac povolaní pre túto misijnú krajinu. 

článok bol uverejnený v časopise Hlasy z domova a misií 05/2021

„Sme presvedčené, že len tak môžeme správne plniť svoje misionárske poslanie, ak budeme verné spoločenstvu, do ktorého nás Boh povolal, a jeho spôsobu života, ku ktorému sme sa zaviazali. Ježiš Kristus je najvyššou normou nášho života a služby... Jedine Jeho láska nám môže dať silu veľkodušne odpovedať na Božie volanie, a tak spolupracovať na uskutočnení priania nášho zakladateľa sv. Arnolda:„Nech žije svätý trojjediný Boh v našich srdciach a v srdciach všetkých ľudí!“

Misijná kongregácia služobníc Ducha Svätého oslávi 22. júla 2021 už 90 rokov svojej prítomnosti na Slovensku. 9-mesačný projekt prípravy na toto jubileum odštartoval 22. novembra 2020. V rámci príprav vám tiež rady predstavíme naše komunity v slovenskej provincii. Začneme najmladším prírastkom, ktorým je komunita Svätej rodiny v Revúcej.