Ako sa stať misijnou sestrou?

Sme otvorená každému mladému dievčaťu, ktoré cíti volanie nasledovať Ježiša v rehoľno-misionárskom povolaní na ceste evanjeliových rád.

Predpoklady k tomu sú:

  • dobré telesné a duševné zdravie;
  • ochota žiť a pracovať v spoločenstve sestier;
  • dať svoje sily a schopnosti do služby pre budovanie Božieho Kráľovstva či už vo vlasti alebo v inej krajine.

Je dôležité, aby sa Božiemu pozvaniu nekládli prekážky a jestvujúce prekážky aby sa prekonávali silou modlitby, zrelým uvážením a dobrou radou vážneho a skúseného človeka.

Cesta do Misijnej Kongregácie Ducha Svätého prebieha takto:

Keď sa ti ozve v duši Božie pozvanie do jeho služby, uváž, aké pohnútky ťa vedú. Môže to byť túžba oddať sa Bohu, ohlasovať evanjelium ako misionárka, pomáhať chorým a núdznym,... Nezanedbaj modlitbu k Duchu Svätému o svetlo a silu zdolať prekážky. Po zrelom rozhodnutí napíš na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Ak dôjde ku kladnému dohovoru o prijatí zo strany Kongregácie a žiadateľky, predloží žiadateľka osobné doklady a dohodne sa deň vstupu.

Fázy prípravy na doživotné zasvätenie sú tieto:

  1. KANDIDATÚRA
  2. POSTULÁT - je to prípravná doba do noviciátu a trvá približne jeden rok

                        stretnutie postulantiek zo Slovenska, Rumunska, Rakúska

  1. NOVICIÁT - trvá spravidla dva roky. Novicka dostáva návod pre duchovný život, oboznamuje sa s rehoľnými pravidlami a zvykmi;
  2. REHOĽNÉ SĽUBY- dobrovoľne skladané po ukončení noviciátu. Najprv niekoľkokrát na jeden rok a potom asi po šiestich rokoch rehoľné sľuby navždy. Ako Služobnica Ducha Svätého ho intenzívne uctieva a miluje. Vzorom misionárkseho života je nám Panna Mária. Dávame sa ako ona k dispozícii Bohu a ľuďom.