Pre Catholic News Service sa sestra Eleonora Cichon delí ako sestry na generaláte využívajú čas

Skupina Misijných sestier služobníc Ducha Svätého na generaláte našla ďalšiu činnosť, pri ktorej využijúc svoje ruky robia niečo spoločné a sú pritom užitočné. Sestry sa dali na šitie rúšok.  

„Nemôžeme ich poslať do nemocníc, pretože tie masky musia mať filtre,“ uviedla sestra Eleonora Cichon, členka tímu v šití, 23. marca pre Catholic News Service. Sestry ich tiež nedistribuujú širokej verejnosti, pretože neexistuje spôsob, ako potvrdiť ich účinnosť pri zastavení šírenia choroboplodných zárodkov a koronavírusu. 

50 trojvrstových masiek, ktoré vyrobili, sa však už používajú. Generálna komunita zahŕňa 40 sestier, osem noviciek, kňaza a dve utečenecké rodiny – jedna rodina má troch členov a druhá je sedemčlenná.

„Všetci sme na generaláte v poriadku,“ povedala, „ale ak musíme ísť von, chceme chrániť seba a tiež ľudí, s ktorými sa stretneme na ulici.“ Okrem toho povedala, „je to aj pre nás robiť niečo iné.“

Podľa talianskych pravidiel karantény môžu ľudia opustiť svoje domovy a ísť do obchodu s potravinami, do lekárne alebo do stánku s novinami. Aj keď sú od seba vzdialení jeden meter, väčšina ľudí si zakrýva ústa a nos - maskou alebo šatkou - a veľa ľudí teraz nosí latexové rukavice.

Už začiatkom marca, sestra Eleonora povedala, že najbližšia lekáreň od brán kláštora mala na dverách nápis „Rúška vypredané.“  A tento oznam tam stále je.

Masky sestier sú vyrobené z jednej vrstvy bavlny a dvoch vrstiev „tkaniny špeciálnej pre masky“, povedala a po každom použití sa vyperú. A keďže život pokračuje v karanténe, povedala, sestry sú vďačné za malý dvor, kam môže šesť detí utečeneckých rodín ísť von a hrať sa.

„Teraz nemôžu chodiť do školy, takže obzvlášť popoludní chodia von a sa hrajú. Oni nám dávajú život.“

Sestry sú v kontakte prostredníctvom e-mailu a počítača so svojimi členmi a priateľmi po celom svete. Mnoho z nich píše, aby skontrolovali sestry v katanténe a uisťujú ich o vzájomnej modlitbe, povedala sestra Eleonora. „Ľudia sú takí dobrí.“

 Okrem toho sestry pripravujú potravinové balíčky v spolupráci s Komunitou svätého Egídia pre ľudí v núdzi.

Preložené z angličtiny

 https://www.globalsistersreport.org/news/religious-life/passing-time-lockdown-sisters-sew-face-masks?fbclid=IwAR1wKU-0dtpxSw_kCcGK-BrcPZUI_aEhegdnwNdkan25WSdO1Ykze5fcue8


01
02
03
04
05
06
07
08
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • feedback
  Prihlásenie
  Prihlásenie