Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

„Som animátorom Misijných prázdnin už niekoľko rokov. Tento tábor vnímam ako veľkú duchovnú skúsenosť, spoznávam sa s novými ľuďmi a hlavne lepšie s Bohom a môžem urobiť niečo užitočné pre svoj duchovný život a duchovný život ostatných.“

Misijné prázdniny (MP) – letný tábor pre mládež – už majú svoju viac ako dvadsaťročnú tradíciu a konali sa aj tento rok. Jeden turnus prebiehal v júli v Košiciach a druhý v auguste v Trnave. Mottom tohtoročných MP bolo: „Mission is possible.“

Účastníci boli zadelení do skupín s názvami jednotlivých kontinentov a v týchto „kontinentoch“ sa schádzali na ranné i večerné modlitby, na zdieľania a rôzne služby. Pri tzv. spoznávačke mesta mali splniť rôzne úlohy a komunikovať okrem ľudí na ulici aj s vrátnikom arcibiskupského úradu, aby zistili program otcov biskupov i to, čo mali v ten deň na obed. Keďže bolo horúco, jedno popoludnie sme si spríjemnili vodnými hrami a verte mi - nikto neostal suchý. Počas MP bol čas na šport, tance, hry, ale aj na modlitbu. Pána Boha sme chválili aj na krásnom mieste – zrúcanine hradu Slanec, kde sme slávili svätú omšu i v krásnej kaplnke na sídlisku Lunik 9 s jeho rómskymi obyvateľmi. Urobili sme si výlet na Smolenický zámok. V rámci misie sme sa stretli s Rómami na Košickom sídlisku Luník XI, venovali sme im svoj čas i talenty. V Trnave sme pomohli s upratovaním škôlok a mesta.

Počas duchovnej obnovy sme sa stíšili navonok, aby sme mohli počuť Boha, ktorý hovoril k našim srdciam. So skúsenosťou toho, že „Mission is possible“ sa s nami zdieľali páter Patrik Páleník SVD, ktorý pôsobí na Tajvane, p. Peter Filo SVD, ktorý pôsobí na Filipínach a provinciálna predstavená SSpS sr. Jana Pavla, ktorá 15 rokov pôsobila v Ghane.

A na záver krátka spätná väzba od jedného z animátorov MP:

„Som animátorom Misijných prázdnin už niekoľko rokov. Tento tábor vnímam ako veľkú duchovnú skúsenosť, spoznávam sa s novými ľuďmi a hlavne lepšie s Bohom a môžem urobiť niečo užitočné pre svoj duchovný život a duchovný život ostatných.“ (Ďuri)

Všetci, ktorí by ste sa raz chceli misijných prázdnin zúčastniť, sledujte portál www.ssps.sk, www.svd.sk a Facebook.

Info o nich určite bude opäť, pretože plánujeme pripraviť ďalší termín v lete 2020. Už sa na Vás tešíme!!!

Sr. Jana, SSpS


Fotografia

MP 1
MP 2
MP 3
MP 4
MP 5
  • MP 1
  • MP 2
  • MP 3
  • MP 4
  • MP 5
  •