Deň medzi milými ľuďmi na milom mieste

Cítila som, že stretnutie urobilo radosť nielen mne, ale túto radosť bolo cítiť i na druhej strane.

26.október som prežila medzi veľmi milými ľuďmi. Moja bývalá žiačka Janka, teraz riaditeľka domova „Láskavé dlane“, ma pozvala podeliť sa so svojím životom a svojou misiou s obyvateľmi domova. Pozvanie som s radosťou prijala, pretože som sa rada vrátila na miesta, kde som ako mladá učiteľka začínala. Domov je totiž v bývalej základnej škole. Je mimoriadne pekne upravený pre potreby starých ľudí.

Naše stretnutie sa začalo svätou omšou, ktorú celebroval miestny kňaz Artúr z Poľska. Zúčastnili sa jej tiež pani starostka a pani riaditeľka materskej školy.   Obyvatelia domu, zamestnankyne i hostia spievali piesne, počas ktorých nás na klavíri i na gitare sprevádzala Janka. Po svätej omši som sa podelila so svojou misiou i životom. Bolo mi radosťou deliť sa a ukázať im prezentáciu, ktorú so záujmom sledovali. Obdivovala som týchto ľudí, aký záujem prejavili a že dokázali sledovať pozorne taký dlhý čas.

Po výbornej kapustnici, ktorú pripravila nočná zmena, a rôznych iných dobrotách, sme spolu s Jankou navštívili starkých v ich izbách. Napriek svojej starobe sa zaujímali o mnoho vecí a radi sa tiež podelili so svojím životom.

Janka je úžasný človek, ktorý nemyslí len na seba, ale svoje srdce vložila i do svojej práce a to bolo všade vidieť. Starkým sa rozžiarili oči, keď sme spoločne vchádzali do ich izieb. Zakúsila som tiež, že myslela i na mňa. Pozvala totiž dve panie učiteľky, s ktorými sme spolu učili a nevideli sme sa 25 či 30 rokov. 

. Videla som, ako viera pomáha týmto ľuďom prijať ich kríž a niesť ho dôstojne, bez reptania. Zamestnankyne sa s láskou o nich starali a dokonca i keď len na chvíľku, mohli sme sa spoločne podeliť.  Krásny čas ubehol veľmi rýchlo. V mojich spomienkach však zostane natrvalo. Prisľúbili sme si tiež, že sa budeme navzájom podporovať modlitbou a ak čas dovolí, znova sa stretneme. Za tento čas som skutočne nesmierne vďačná, najmä Janke, ktorá sa oň postarala.


Fotogaléria

01
02.Laskave.dlane
03
04
 • 01
 • 02.Laskave.dlane
 • 03
 • 04
 •  

  feedback
  Prihlásenie
  Prihlásenie