Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Tohtoročné misijné prázdniny v Košiciach boli niečím výnimočné. Zavítal na ne totižto aj Malý Princ. Jeho príbeh a myšlienky nás sprevádzali počas celého týždňa. Malý princ nám už od prvého dňa hovoril o význame zodpovednosti: „Stávaš sa navždy zodpovedný za to, čo si k sebe pripútal."

V prvý deň tábora sme si vyrobili krásne profilovky s ružou a zápisník s malým princom. Na druhý deň nás čakala pokladovka, kde sme po celých Košiciach hľadali ovečky, fotili sa pri najväčších baobaboch dvoch košických parkov, hľadali sme planétu B612, na ktorej sme zakreslili hviezdu líška - vulpecula, odfotili sme sa s ružou, po ceste sme jedného z nás urobili kráľom, zdravili sme ľudí, dokonca sme sa prihovárali i bezdomovcom. A nenechali sme si ujsť ani večerné Košice, najmä nádhernú farebnú fontánu sprevádzanú hudbou.

V strede týždňa na chvíľku zastal čas. Prestali sme sa venovať aktivitám a započúvali sme sa do ticha svojho srdca... Malý princ nám rozprával o svojej ruži, prečo je pre neho taká dôležitá a jedinečná: „Čas, ktorý si venoval svojej ruži, robí tvoju ružu takou dôležitou.“ Čomu venujem svoj čas? Čo keby sme slovo ruža nahradili slovom viera? Alebo keby sme namiesto ruže vložili meno Ježiš? Náš citát by mohol znieť aj takto: „Čas, ktorý venuješ Ježišovi, robí Ježiša pre teba takým dôležitým či vzácnym.“ Aj my sme mali počas tejto duchovnej obnovy čas byť s Ježišom a zamyslieť sa nad tým, čo je naozaj pre môj život dôležité a či stojí za to venovať tomu svoj čas.

Ďalší deň sme poriadne rozprúdili krv v žilách v športovom turnaji – floorball, vybíjaná, frisbee. Poobede sme navštívili Kubu a slovenský misionár Radko Kotra sa s nami podelil o tom, ako vyzerá jeho misia na Kube. V piatok misia prišla až k nám. Mladí mali možnosť stráviť čas s rómskymi deťmi na Luniku 9 v Košiciach, kde bola aj sv. omša u Saleziánov. V sobotu nastalo lúčenie, možno padlo aj zopár sĺz, veď ťažko sa odchádza od priateľov. Tak ako hovorí malý princ: „Človek sa vystatuje nebezpečenstvu, že bude trošku plakať, keď sa nechá skrotiť.“ V srdci však zostala najmä radosť a vďačnosť za plnohodnotne prežitý čas v kruhu krásnych mladých ľudí, z ktorých žiarilo čosi vzácne, čosi čo patrí len Bohu.

Ďakujem Bohu za tento obohacujúci čas misijných prázdnin, ktorý som mohla stráviť s mladými z rôznych kútov Slovenska a s animátormi - spolusestrou Miriam, verbistami Tomášovi G., Radkovi K, Veronike, Janke, Jožkovi, Filipovi, Michalovi a Ľubovi. Nech žije svätý Trojjediný Boh v našich srdciach a v srdciach všetkých ľudí!

Sr. Jana Smutná, SSpS


Fotografia

MP 2017 (2)
MP 2017
MP adorka
MP spolocna
MP spolu
MP sv. omsa vyhliadkova veza
MP sv. omsa
MP tanec
MP2017
  • MP 2017 (2)
  • MP 2017
  • MP adorka
  • MP spolocna
  • MP spolu
  • MP sv. omsa vyhliadkova veza
  • MP sv. omsa
  • MP tanec
  • MP2017
  •