Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Sviatky sme prežili pokojne. Veľmi mi záležalo, aby sme sa nenaháňali a nenechali sa vyrušiť nejakými vonkajšími prípravami. A myslím, že sa to podarilo.

Na Kvetnú nedeľu sme boli na námestí sv. Petra, okrem Idy, my zo slov. provincie. Ida slávila v nemeckom kostole. Bolo veľmi pekne počasie.

Na Zelený štvrtok sme mali sv. omšu doma s veľkou komunitou a po nej slávnostú večeru a potom do polnoci Adoráciu. Na Veľký Piatok bolo ticho a duchovna obnova s možnosťou zúčastniť sa obradov kdekoľvek. Ja som bola na slovenských, v Ústave Cyrila a Metoda, Ida šla na nemecké a Lenka s Mirkou a aj Mary Joy a mnoho iných sestier do Basiliky Santa croce de Jerusaleme kde sú pozostatky sv. kríža, ktoré dala doniesť sv. Helena. Mnohé sestry šli večer aj do Colosea, ale my sme boli na krížovej ceste vo farnosti o 20.30. Už tradičné sa pripájame, lebo je modlenia vonku okolo kostola, fary  školy.

My sme boli v Coloseu na krížovej ceste týždeň pred veľkým piatkom, býva možnosť sa zúčastniť s mnohými rehoľníkmi a ľuďmi. Púšťajú zadarmo dovnútra tých, ktorí idú na krížovú cestu a je poobede o 15 hod. Bolo tiež veľmi pekne. Pre posielam par fotiek. Veľkonočnú vigíliu sme slávili cela noviciatska komunita vo farnosti o 21.30 a potom sme pripravili agape. Došli aj niektoré sestry z komunity, lebo vedeli že bude niečo fajnske.

Na Veľkonočnú nedeľu ja som varila ale mali sme pokojne spoločné ráno a modlitby a potom sv. omša kdekoľvek v okolí.

Len na Veľkonočný pondelok sme boli cely deň s komunitou generalatu, lebo aj oni v nedeľu skoro nikto nebol doma. Vtedy sestry idú do svojich jazykovo blízkych kostolov a komunít alebo na námestie. V pondelok bolo veselo.

V utorok naše novicky aj s ostatnými mali outing alebo day off. Boli cely deň pri mori, hoci počasie nebolo také pekne ako v pondelok. prišli však večer vytešené a to je podstatne. Ja som bola dopoludnia s Mariou Theresiu, lebo som chcela s ňou rozprávať, podeliť sa ale aj klarifikovat iste veci. Tak som rada, že sme sa mohli stretnúť. Je teraz toho dosť, lebo chcem podokončovat hodiny s novickami, mat posledne rozhovory, pripraviť ich na odchod a re-entry do vlastných provincii a prax. Mame ešte v sobotu filipínsky kultúrny deň a v nedeľu prídu z Nemi terciat SVD na obed a vecer ešte iné novicky na opekacku. Mary Joy odlieta o týždeň v piatok na Filipíny na krátku dovolenku, oslavu ale tiež odchádza oficiálne z našej komunity. Chceme sa s ňou v utorok rozlúčiť a poďakovať a oficiálne v sobotu o týždeň privítať novu sestru- sr. Matildu z Ghany. Ona je študentka a presunie sa k nám. Vďaka Bohu! Teším sa. Ona bola predtým v noviciáte u nich ako členka a pripravuje sa do budúcna na prácu vo formácii. Tak snáď nám to nejako pôjde. Dnes sa to oficiálne ohlási v komunite dole, lebo majú hodinu večer aj ja pôjdem.

Pripravujeme sa na prijatie a uvítanie nových noviciek. Tie naše už všeličo vymýšľajú. len aby bol čas to pripraviť a zrealizovať.

V láske  Zmŕtvychvstalého spojená            s. Laura


Fotografia

001
002
003
005
006
007
008
009
010
011
012
 • 001
 • 002
 • 003
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 •