Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

10. – 12. februára 2017 sa v Exercičnom dome verbistov v Budapešti stretli dvaja záujemcovia o dobrovoľnú misijnú činnosť, spolu so štyrmi dobrovoľníkmi, ktorí túto misijnú skúsenosť už absolvovali. Stretnutie viedli Misijné sestry, Služobnice Ducha Svätého.

Sr. Magdaléna z Rakúska, ktorá už 30 rokov pripravuje mladých ľudí na misijnú skúsenosť, približovala záujemcom misie zo strany duchovno – biblickej. Avšak dôležitou a veľmi zaujímavou časťou tohto stretnutia bolo rozprávanie tých, ktorí už ako misionári na čas nadobudli svoje skúsenosti. Mali sme teda príležitosť preniesť sa na krátky čas do Bolívie, Ekvádoru a do Ghany. Dobrovoľníci rozprávali o svojom pobyte a svojej činnosti veľmi pútavo a úprimne. Hoci už odvtedy uplynulo niekoľko rokov, bolo vidieť na ich tvárach, aké živé sú v nich ešte tieto skúsenosti. Jeden z nich, Géza, veľmi pekne vyjadril, že preňho to bol najkrajší rok jeho života. Záujemci mali takto možnosť v sebe pozorovať a vycítiť, táto dobrovoľná misijná skúsenosť je naozaj to, čo hľadajú.

Popri organizačných stretnutiach a svedectvách dobrovoľníkov sme mali čas aj na spoločnú modlitbu, slávenie svätej omše a osobné rozhovory.  Záujemcovia majú tri týždne na to, aby sa rozhodli, či prídu i na ďalšie stretnutie procesu prípravy, ktorý bude trvať do augusta tohto roku. Sprevádzajme ich svojimi modlitbami, aby správne spoznali cestu, ktorú pre nich pripravil sám Boh.             Sr. Anna Klewek, SSpS


Fotografia

001
002
  • 001
  • 002
  •