Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

V dňoch 13.-15. januára sa konalo európske stretnutie postulantiek. Za celú Európu sa ho  účastnili tri postulantky (zo Slovenska ja – Veronika, z Nemecka Thao a z Poľska Magdaléna). Stretnutie sa konalo v nemeckom meste Frankfurt am Main, v novozaloženej komunite našich sestier.

Po príchode do komunity nás sestry milo privítali a ukázali nám ich dom. Súčasťou ich domu je aj KleiCa (malá kaviarnička), v ktorej sa v nedeľu po svätej omši stretávajú s mladými a rozprávajú sa o rôznych témach. Sestry ďalej poskytujú pomoc ženám na ulici, ktoré majú možnosť prísť do ich domu, osprchovať sa a prespať tam. K dispozícii je aj malý „butik“, kde si zadarmo alebo za symbolickú cenu môžu vybrať oblečenie. Pri komunite je aj malý domček, kde sú ubytovaní utečenci (muži po 80-tke).

Po exkurzii domu nasledovala exkurzia mesta. Frankfurt je mesto bánk, mesto cudzincov, mesto veľkých rozdielov medzi bohatými a chudobnými. To všetko sme mali možnosť vidieť i z najväčšej veže Frankfurtského dómu (na ktorú viedlo viac ako 350 schodov, čo trvalo asi 5 minút intenzívnej chôdze). Po príchode domov nás čakala výdatná večera a milé spoločenstvo sestier.

Počas stretnutia sme mali možnosť zúčastniť sa kurzu bibliodrámy, ktorý bol veľmi zaujímavý. Tento kurz viedla sr. Maria Illich. Obohatené o nové skúsenosti sme sa rozlúčili a po 17-hodinovej ceste domov som bola už celkom rada, že počujem slovenčinu A tu zrazu v Ivanke pri Nitre nastúpila do MHD-čky žena, ktorá začala hovoriť po nemecky....

Ďakujem Bohu za možnosť zúčastniť sa takéhoto stretnutia a zároveň sa teším na ďalšie, ktoré by sa malo konať v polovici marca na Slovensku.

postulantka Veronika


 Fotografia 

005
002
004
003
001
  • 005
  • 002
  • 004
  • 003
  • 001
  •