Postulantský výlet na Šumavu

Doobeda sme sa boli pozrieť na šumavské močiare, hrad Kašperk a tešili sme sa z pekných výhľadov na skorú jar na horách. Mali sme v tieto dni možnosť zažiť náročnú realitu Cirkvi v českom pohraničí, kde bola v minulosti Cirkev komunistami takmer zničená a teraz sa len pomaly prebúdza.

V posledný februárový víkend sa uskutočnil dlho očakávaný spoločný výlet. Rozhodli sme sa ho stráviť na Šumave, odkiaľ pochádza Lenka. Naším základným táborom sa stal Vimperk, inak nazývaný Brána Šumavy.

Po dynamickej ceste cez Rakúsko spojenej so štýlovým obedom s tromi chodmi v aute na benzínovej pumpe (polievka, „české národné jedlo“ – vyprážaný syr, dezert a káva; všetko z vlastných zásob) sme prišli na miesto určenia, kde nás už čakala celá Lenkina rodina. Tešili sme sa zo stretnutia a prvý večer sme celý prerozprávali.

Sobotný deň patril spoznávaniu Šumavy. Doobeda sme sa boli pozrieť na šumavské močiare, hrad Kašperk a tešili sme sa z pekných výhľadov na skorú jar na horách. S obedom nás čakala Lenkina babka a dedko v Čkyni, ktorí sa veľmi tešili, že sme sa u nich zastavili. Pre nás to bola tiež veľká radosť. Popoludní sme sa spolu s babkou vydali na svätú omšu do blízkej dediny. Cestou sme náhodne stretli pána farára, ktorý nás skratkou po poľných cestách doviedol až ku kostolu. Mohli sme tak aj prežiť realitu jeho farnosti, ktorá má veľkú rozlohu a zahŕňa veľa dediniek roztrúsených po kopcoch. Na sv. omši tvorila naša štvorčlenná skupinka tridsať percent Božieho ľudu. Farníčky sa z nás tešili, zvlášť z prítomnosti rehoľnej sestry.

Mali sme v tieto dni možnosť zažiť náročnú realitu Cirkvi v českom pohraničí, kde bola v minulosti Cirkev komunistami takmer zničená a teraz sa len pomaly prebúdza. Dobršský kostolík, kde sme boli na sv. omši, unikol hromadnému búraniu kostolov v sedemdesiatych rokoch, kedy len na Šumave bolo zbúraných dvadsať kostolov.

Nedeľa potom patrila spoznávaniu pamiatok vo Vimperku. Veľmi sa nám páčil gotický farský kostol, na oltári ktorého je umiestnená vzácna Madona z 12. storočia. Po sv. omši sme sa pomodlili krížovú cestu, ktorej obnovené zastavenia sa nachádzajú v lese nad Vimperkom. Potom sme sa spoločne naobedovali a posledné hodiny nášho výletu sme strávili s Lenkinou rodinou. Na spiatočnej ceste sme na prestávku zastavili na náhodnej benzínovej pumpe, ktorá sa ukázala byť tou istou ako po ceste tam. Vďaka Pánovi za tento pekný čas.

sr. Katarzyna, postulantky Mirka a Lenka


Fotogaléria

01
02
03
04
05
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 •  

   

  feedback
  Prihlásenie
  Prihlásenie