Oslavujeme sviatok bl. Matky Márie Stollenwerk

Bola to žena, ktorá šla za túžbou svojho srdca.

        Dnes, 28. novembra, si Misijné sestry Služobnice Ducha Svätého a ďalšie spoločnosti založené sv. Arnoldom Janssenom pripomínajú sviatok bl. Márie Heleny Stollenwerk, spoluzakladateľky Misijných sestier. Bola to žena, ktorá šla za túžbou svojho srdca.

      Pre Matku Máriu bol Boh všetko vo všetkom. Všetky veci, každý človek existovali pre Boha a v Bohu. A tento Boh, ktorý je väčší ako naše srdce, je jediným, ktorý môže naplniť naše vnútro.Matka Mária sa otvorila tomuto Bohu v modlitbe. Nechala sa vtiahnuť do hlbiny veľkej Božej lásky. Táto láska sa stala ohňom v jej srdci a jej celoživotnou víziou: „Som ochotná celú svoju lásku a celý svoj život vložiť do služby evanjeliu.“

       Oheň túžby ísť do misií v jej srdci horel od detstva. A nikdy nevyhasol. Postupne došla k poznaniu, že svoj sen pomáhať deťom v Číne môže realizovať cez misijné dielo otca Arnolda. Bola povolaná, aby viedla mladú zakladajúcu sa kongregáciu. Milovala sestry a povzbudzovala ich neustále k láske medzi sebou.

        Jej sen odísť do misií sa osobne nikdy nenaplnil, ale realizoval sa a realizuje sa až do dnešného dňa. Svedectvom toho sú stále nové povolania v rehoľnej rodine Misijných sestier služobníc Ducha Svätého. Viac o Matke Márii si môžete prečítať tu:

http://www.ssps.sk/index.php/2014-06-01-18-57-59/bl-helena-stollenwerk

 

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie