Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Pane, v túto chvíľu sa chceme zjednotiť so všetkými ľuďmi na celom svete v modlitbe sv. ruženca, ktorý Ti chceme obetovať za konkrétne problémy ich kontinentov. Chceme sa vžiť do ich životov a zamyslieť nad otázkou : ,,Čo mám robiť, Pane, keď vidím plakať srdce?“

 1. Ázia: prírodné katastrofy

Čo mám robiť, Pane, keď vidím plakať srdce? Keď vidím bolesť a slzy pozostalých členov rodín, ktorí prišli o svojich blízkych. Prišli o otcov, matky, deti, starých rodičov, manželských partnerov.... Stačilo iba pár sekúnd a ich život sa v okamihu  zmenil o 180 stupňov.  Čo  budovali, je zrazu nenávratne preč.

     Keď vidím deti, ktoré by sa mali hrať a namiesto toho celý deň pracujú v neľudských podmienkach... Čo mám robiť a ako pomôcť??? Teraz sa chceme spojiť spolu s nimi a uľaviť ich trápeniu.

 

  1. Oceánia: požiare

Čo mám robiť, Pane, keď vidím plakať srdce? Keď vidím kontinent, ktorý je zo všetkých strán obklopený vodou, a napriek tomu je smädný. A nechýba len pitná voda...

Keď vidím mladých, ktorí odchádzajú do mesta úplne bez ničoho, lebo ich láka vidina toho, že tam je všetko ideálne a budú mať všetko, čo im doma chýbalo. Lenže po príchode zistia, že to bol len klam a zostávajú s prázdniny rukami na ulici. Chýba im pôda, ktorá pre nich znamenala všetko. Čo mám robiť a ako pomôcť?

 

      3. Európa: rodinné zranenia

 Čo mám robiť, Pane, keď vidím plakať srdce? Keď vidím rozbité rodiny, sklamaných manželov, ktorí verili na nekonečnú a večnú lásku, ktorá aj hory prenáša. Vystrašené deti, ktoré túžia po láske, no sú odtrhnuté od jedného z rodičov. Vyhovárajú sa, že ideály pominuli a nastal všedný život, ktorý pre nich už nie je to pravé, čo bývalo kedysi. A to, čo si sľúbili navzájom už dávno zabudli. A svet sa pomaly zapĺňa ľudskými troskami bez zmyslu života...Čo mám robiť a ako pomôcť? Tento desiatok Ti chceme obetovať práve za nich.

 

  1. Amerika: závislosti

Čo mám robiť, Pane, keď vidím plakať srdce?

 Keď vidím toľko mladých ľudí, ktorí zahadzujú svoju budúcnosť, svoje sny a svoje túžby. Utekajú pred realitou života a snažia sa zabudnúť. Sú pre spoločnosť len odpad, s ktorým nikto nechce mať nič spoločné. Naozaj tu nie je nik, kto by im podal pomocnú ruku a vytiahol ich z bahna závislosti?

Keď vidím deti na uliciach, ktoré by mali byť v škole, no namiesto toho sa však túlajú a každý deň bojujú o prežitie. Čo mám robiť a ako pomôcť? Skúsme aj my podať vystretú ruku.

 

     5. Afrika: hlad, chudoba

Čo mám robiť, Pane, keď vidím plakať srdce?

Keď vidím ľudí zomierať na choroby, na ktoré existuje liečba, ale pre veľkú chudobu nie je dostupná. Keď  sa v bohatých krajinách plytvá  jedlom, zatiaľ čo na tomto kontinente deti zomierajú od hladu a dali by všetko za to, čo my už považujeme za odpad.

Keď vidím nezmyselné vraždenie medzi jednotlivými kmeňmi, len kvôli získaniu moci. Čo mám robiť a ako pomôcť?