Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Ako sme sa presťahovali z dediny do mesta Seoul minulý december život v Provinciálnom dome kde je aj exercičná časť nás dobre misijne napĺňa, sú zaujímavé prace čo potrebujú tvorivé srdce a myseľ, dobre ruky, nohy.

Srdečne pozdravujem  všetky spolusestry, spolubratov a laikov.

Máte veľa misionárok a misionárov čo sú alebo budú dovolenkovať tento rok na Slovensku?

Tento rok môžem aj ja ísť  na dovolenku na Slovensko.

Sestričky mi dávajú Júl a August (2 mesiace) a čakajú ma naspäť bo ma veľmi potrebujú.

Ako sme sa presťahovali z dediny do mesta Seoul minulý december život v Provinciálnom dome kde je aj exercičná časť nás dobre misijne napĺňa, sú zaujímavé prace čo potrebujú tvorivé srdce a myseľ, dobre ruky, nohy.

Pán Boh pomohol upraviť dom na praktickejšie využitie.

Raz som spomínala ako sme sa sťahovali z poschodia na poschodie aby sme tak jedno poschodie uvoľnili pre exercitantov, po všetkých reorganizáciách a po uvoľnení aj veľkej kuchyne teraz mame viac priestoru pre venovanie sa exercitantom, aj niekdajšia sesterská kuchyňa a jedáleň teraz slúži len pre exercitantov.

Pán Boh mi daroval darček : bola som poslaná na kurz počítača kde sa bude vyučovať ako narábať s fotkami pre publikovanie a iné .

Tiež sestry mi dali na starosť naše tri kaplnky v dome, nákupy pre našu (5) päťčlennú komunitu  v provinciálnom dome , upratovanie izieb s pratím a prestieraním posteľného priadla pre exercitantov, vypomáha aj Kórejská spolusestra čo bola na misiách v Zambii, je veľmi šikovná a milá. Smejeme sa že prípravu posteľ pre exercitantov  ľahko zvládam keďže som vysoká - sestrička je dosť menšia popri mne, ale ma silu ako Samson...to sa zvykne humorne povedať.

Kórejci spávajú na zemi (na prenosnom matraci)  aj na posteli, keď nie sú exercície matrac na zemi sa zroluje a vloží do skrini – keď prídu noví ľudia tak sa rozloží a pripraví na spanie.

Mame vďaka Bohu dosť izieb pre ľudí na 2 a 3 poschodí - každá izba môže mať 2 ľudí...a sú aj izby kde len zemi spia ľudia 3 alebo 4 aj 5 -6 osôb.

Keď nás  prídete pozrieť radi vám pripravíme izbu.

V tento pôstny čas vám – nám všetkým prajem veľa potrebných milosti.

Nech sa vám darí v misii navonok aj vo vnútri.

Vďačná za Kóreu a za všetkých misionárov aj za tých čo sa za nás modlia ostáva           sr. Filipa


Fotografia

Obrázok6
Obrázok4
Obrázok5
Obrázok2
Obrázok1
Obrázok3
  • Obrázok6
  • Obrázok4
  • Obrázok5
  • Obrázok2
  • Obrázok1
  • Obrázok3
  •