Cítila som prítomnosť Boha - správy z Južnej Afriky

Biela sobota bola pre mňa výnimočná. Pri sv. omši prijalo 21 katechumenov sviatosť krstu a tiež sviatosť birmovania. Po prvý krát som videla ako počas spievania litánií ku všetkým svätým všetci katechumeni padli na štyri na zem a všetkých ich pozakrývali farebnými látkami. S deťmi sme začali pracovať v našej záhrade, zasadili sme rôznu zeleninu, ale zatiaľ nám vzišlo len niečo.

 Milá sr. Lucia, spolusestry, priatelia, 

vďaka za nové informácie zo slovenskej provincie. Zase jedna smutná správa o odchode našej sestričky Alžbetky do večnosti.

Mne tu čas veľmi rýchlo beží. Myslím, že sa pomaly zabehávam do mojej práce - apoštolátu s detičkami - OVC. Podarilo sa nám nacvičiť s deťmi drámu o Ježišovom ukrižovaní. V sobotu pred Kvetnou nedeľou sme mali prvé veľké sobotné stretnutie. Hosťami boli naše sestry z komunity. Zavčas rána sme s 2 kolegyňami začali variť náš veľký obed. Program bol dosť bohatý. Báseň o Ježišovi - vytvorená jedným chlapcom, dráma, duchovné slovo, tradičné tance, piesne, modlitba, blahoželanie oslávencom. Všetko sme zakončili chutným obedom. Bolo to pre nás všetkých veľmi milé stretnutie.

Kvetnú nedeľu sme spoločne slávili celá farnosť v jednej z našich veľkých komunít. Najskôr kňaz požehnal palmové ratolesti dosť ďalej od kostola. Po požehnaní nasledovala procesia s modlitbou ruženca smerom až do kostola, kráčajúc držiac v ruke palmovú halúzku. V utorok pred Veľkou nocou sme sa zúčastnili sv. omše svätenia olejov s otcom biskupom a všetkých kňazov z našej diecézy. Na Zelený štvrtok som mala možnosť vidieť umývanie nôh 12 – tim mužom, ženám, dokonca i deťom. Bolo zaujímavé sledovať ako to títo vybraní ľudia prežívajú, keď im kňaz umýva nohy.

Na Veľký piatok sme putovali do dedinky, kde je telo mučeníka BENEDIKTA DASWU - prvého blahoslaveného z Južnej Afriky. Spolu s farníkmi sme sa zúčastnili krížovej cesty po tejto dedine, ja som sa dokonca odvážila niesť veľký drevený kríž na jedno zastavenie. Biela sobota bola pre mňa výnimočná. Pri sv. omši prijalo 21 katechumenov sviatosť krstu a tiež sviatosť birmovania. Po prvý krát som videla ako počas spievania litánií ku všetkým svätým všetci katechumeni padli na štyri na zem a všetkých ich pozakrývali farebnými látkami. To bolo pre mňa niečo nové, tak trochu smiešne. Ale keď mi neskôr vysvetlili význam tohto úkonu, pochopila som, že to má dačo do seba. Na Veľkonočnú nedeľu sme sa opäť zišli celá farnosť sláviť sv. omšu spoločne. Pri stretnutí s ľuďmi v jednotlivých komunitách a slávení sv. omše som cítila prítomnosť Boha. Môžem povedať, že prežívanie pôstu a Veľkého týždňa zanechalo vo mne krásne spomienky.

Na nedeľu Božieho milosrdenstva som v modlitbách zvlášť pamätala na naše nové sestry - sr. Janu a sr. Miriam. Teším sa, že s radosťou a odvahou dali Bohu svoje ÁNO.

S deťmi sme začali pracovať v našej záhrade, zasadili sme rôznu zeleninu, ale zatiaľ nám vzišlo len niečo. A čo narástlo, nám sčasti napadol nejaký hmyz. Ale nestrácam nádej, že Boh nám požehná našu úrodu. V mojej práci s deťmi som teraz momentálne dosť zaneprázdnená. Zaregistrovala som nové deti, ale niektoré z nich nemajú rodný list, takže chodím po úradoch a snažím sa vybaviť im rodný list, aby mohli dostať nejakú podporu. Včera som mala prvý krát stretnutie s opatrovníkmi detí. Bola som milo prekvapená, že ich prišlo dosť veľa a tak sme mali možnosť sa spolu porozprávať.

Tento mesiac začala v našej régii generálna vizitácia so sr. Eleonórou, SSpS. Prosím Vás o modlitby za celu našu régiu, aby generálna vizitácia dopadla dobre, a aby nás Duch Svätý viedol počas nášho stretnutia, kde budeme rozhodovať o dôležitých veciach našej régie.


Veľká vďaka za všetky Vaše modlitby a obety.
Sr. Viera, SSpS

 


 

Fotogaléria

01
02
03
04.krst katechumenov
05.obrad
06
07.Kvetná nedeľa
08. scénka s deťmi
09.
10.
11.
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04.krst katechumenov
 • 05.obrad
 • 06
 • 07.Kvetná nedeľa
 • 08. scénka s deťmi
 • 09.
 • 10.
 • 11.
 • feedback
  Prihlásenie
  Prihlásenie