Aj v Kórey sa šíri úcta k Božiemu milosrdenstvu

Spolu s kórejskými veriacimi som bola na štvordňovej púti milosrdenstva. Keď sa mi spodok ponožiek roztrhol, jedna pani mi dala svoje ponožky, ktoré mala v zásobe. Iná pani mi dala chlieb, že ako Európanka ho mám iste rada.

 

Milé sestry a priatelia,

akurát sme skončili balenie mydiel, ktorá vyrábala ručne naša mladá sestra. Okrem toho vyrobila aj sprej, dezodorant, osviežovač vzduchu, pleťový krém. Potom to všetko predáme na burze. Je to iniciatíva riaditeľky ústavu pre ženy, ktorou je práve naša provinciálna predstavená Južnej Kórey. Takouto formou chce získať podporu pre ústav. V našej provinciálnej predstavenej máme príklad, ako byť naplno aktívne pre ľudí. Naša komunita ide tiež pomôcť predávať výrobky. Modlím sa, aby som mala v mojej milej Kórey tiež nejakú aktívnu apoštolskú prácu.

Chcem sa tiež s Vami podeliť s ďalším krásnym zážitkom z mojej peknej misijnej krajiny. Spolu s kórejskými veriacimi som bola na štvordňovej púti milosrdenstva. Rehoľníci palotíni – Kórejci a Poliaci, vedú medzi ľuďmi apoštolát modlitby k Božiemu milosrdenstvu. Aj ja som sa rozhodla šíriť medzi Kórejcami úctu k Božiemu milosrdenstvu. Vidím, že tí, čo sa modlia „Korunku“, cítia veľké milosti, napr. ich vzťahy v rodinách sa zlepšili. Iní túžia, aby sa ich príbuzní vrátili k praktizovaniu katolíckej viery. Mohla som počuť úžasné svedectvá. Chválim Pána, ktorý obdivuhodne účinkuje v ľuďoch. Počas púte sa o mne krásne postarali „Boží ľudia“. Keď sa mi spodok ponožiek roztrhol, jedna pani mi dala svoje ponožky, ktoré mala v zásobe. Iná pani mi dala chlieb, že ako Európanka ho mám iste rada. Počas putovania sme mali ruksaky v aute, čo išlo pomaly pred nami alebo za nami. Na aute bol nápis „PUTOVANIE“ s logom. Každý mesiac bude svätá omša a modlitby k Božiemu milosrdenstvu. Aj ja sa plánujem zapojiť k tejto skupine „milosrdných Kórejcov“, ktorí si uctievajú Božie milosrdenstvo. Spolu so mnou sa zapojí aj ďalšia sestra – františkánka z Poľska.

 

S pozdravom sr. Filipa, SSpS

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie