Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Odkedy som prišla späť do Brisbane, veľa sa toho udialo. Po prílete do Austrálie som mala pár týždňov v našom provinciálnom dome.

Milé spolusestry, priatelia, dobrodinci na Slovensku!

 Srdečne Vás pozdravujem po dlhšom čase. Na Slovensku sa Vám už asi konci dovolenková sezóna, kým my sme tu uprostred školského roka a zimy. Zima sa nám tu pomaly končí a ja sa už teším na leto a teplo.

Odkedy som prišla späť do Brisbane, veľa sa toho udialo, no nebol čas na písanie. Po prílete do Austrálie som mala pár týždňov v našom provinciálnom dome. Po Veľkej noci som bola požiadaná pracovať v pastorácii vo farnosti Inala, kde som predtým chodila ako dobrovoľníčka. Tento krát nás SVD pátri požiadali o plné nasadenie vo farnosti. Takže od apríla som každý deň spolu s mojimi ďalšími dvoma spolusestrami každý deň dochádzala na opačný koniec mesta. V júni sa naša provincia rozhodla pre nás zaobstarať bývanie a založiť novú komunitu v tejto farnosti. Takže od 1. júla sme oficiálne nová komunita v Inala farnosti.

Bývame asi 5 min. autom od kostola a farského centra. Ľudia nás veľmi srdečne uvítali. Už od apríla sme sa zapojili do mnohých aktivít vo farnosti – príprava detí na 1. sv. prijímanie a birmovku, príprava dospelých na krst a ostatné sviatosti, príprava rodičov na krst ich detí, návšteva chorých a prinášanie sv. prijímania, návšteva domovov dôchodcov, práca v administratíve farnosti, aktivity s deťmi a mládežou, biblické stretko, príprava liturgie ...

No je toho dosť. V júli jedna z mojich spolusestier bola požiadaná provinciou o iný apoštolát, takže momentálne sme v komunite dve – ja a moja spolusestra z Kórey.

8. a 15. augusta sme mali dvakrát 1. sv. prijímanie a birmovku (posielam fotky). Spolu sme s pomocou dobrovoľníkov pripravili 75 detí. Keďže ich bolo veľa, museli sme ich rozdeliť do dvoch skupín ...

Tiež sme začali teraz v auguste s liturgiou pre deti do 8 rokov. Každú nedeľnú sv. omšu máme pre nich oddelene stretko a prinášame ich späť na sv. omšu počas obetovania.

No a 13. septembra máme ďalšiu veľkú slávnosť – Multikultúrnu fiestu, kde budeme spolu so všetkými farníkmi oslavovať našu kultúrnu rozmanitosť vo farnosti. Ja budem samozrejme reprezentovať Slovensko medzi mojimi farníkmi z Vietnamu, Samoy, Filipín, Indonézie, Indie, Srí Lanky, Afriky, Južnej Ameriky, atď. ... určite pošlem fotky! Už sa veľmi teším, aj keď momentálne opäť máme veľa práce na príprave liturgie a programu, ktorý bude trvať do večera.

Tak aspoň toľko odo mňa. Aj keď som ďaleko, stále na Vás všetkých pamätám a ostávam spojená v modlitbe a spoločnej Božej misii.

Vaša

Sr. Jana Františka, SSpS

IMG_1933
IMG_2158
IMG_1933
IMG_2338
IMG_2347
IMG_2360
  • IMG_1933
  • IMG_2158
  • IMG_1933
  • IMG_2338
  • IMG_2347
  • IMG_2360
  •