Misijné sestry služobnice Ducha Svätého

Milá sestra Pavla, milí dobrodinci MZDSV,  srdečne Vás všetkých pozdravujem z Južného Sudánu, Yei.

 Z celého srdca Vám ďakujem za poslanie milodaru pre našu misiu v J. Sudáne. Naše sestry poslali Váš milodar 500 Eur do Ríma odkiaľ ho naši predstavení priniesli k nám do Yei počas ich návštevy tu. Veľmi si vážime Vašu veľkodušnosť, lebo vieme že život nie je jednoduchý kdekoľvek sme. Podeliť sa s inými je niečo krásne a hlavne keď podporíte život tehotných matiek a novonarodených deti.

My sme sa ako komunita rozhodli použiť Váš milodar pre nich. 18. Apríla tohto roku sme otvorili pôrodnicu v zdravotnom stredisku Sv. Bakhity.

Bola to krásna slávnosť. Náš biskup, Erkolano, posvätil priestory a prestrihol pásku zrenovovanej budovy. Prvé dieťatko , ktoré sa tu narodilo je Veronika. Bola doma v poradí ôsma a všetko prebehlo bez komplikácii. Na druhý deň sme ju prepustili s jej mamičkou domov. Nakoľko bola prvým narodeným dieťaťom u nás dostal ako darček od poradenstva pekný bledomodrú deku.

Tešíme sa že naše tehotné mamičky majú pod jednou strechou nielen vyšetria a poradenstvo počas tehotenstva ale aj pôrody a starostlivosť po pôrode, ambulanciu a možnosť hospitalizácie na lôžkovom oddelení. Zamestnali sme 4 pôrodné asistentky, ktoré sa striedajú v službách počas 24hodin.

Posielame Vám všetkým radostne pozdravy hlavne od mamičiek a deti a modlime sa za Vás. Nech Vás i Vaše rodiny Pán chráni. Ešte raz veľké Pán Boh zaplať!

V modlitbe a v misii spojená Sr. Veronika, SSpS a komunita.

 PS:

V prílohe Vám posielam fotografie aspoň  niekoľko. Deti zo školy a farnosti spestrili program spievaním a tancom. Miestny pán farár mal pekný prihovor o úlohe matky, ktorá nikdy neopusti svoje dieťa aj za cenu svojho života. Miestny chór spestril liturgiu hraním na tradičných gitarách a spevom miestnej reči Bari. Jedna z našich nových sestier z Papuy Novej Guiney je tiež pôrodná asistentka.


Bishop cutting ribbon of maternity
Delivery room SB
Family,sisters and friends with first born baby
First baby at SB Veronika
First baby with mama and Sr. Veronika
IMG_20150418_130854
IMG_20150418_133811
solar panels at SB on th eroof of ANC
Speech of HC SB
  • Bishop cutting ribbon of maternity
  • Delivery room SB
  • Family,sisters and friends with first born baby
  • First baby at SB Veronika
  • First baby with mama and Sr. Veronika
  • IMG_20150418_130854
  • IMG_20150418_133811
  • solar panels at SB on th eroof of ANC
  • Speech of HC SB
  •