Správy

Sestra Iva Kúšiková približuje v dokumentárnom filme Barbarstvo moci udalosti likvidácie kláštorov

V týchto dňoch si pripomíname 70. výročie likvidácie kláštorov – násilného vyvezenia rehoľníkov z kláštorov komunistickým režimom počas tzv. Barbarskej noci, čím sa mal ukončiť život rehoľníkov a rehoľných komunít v bývalom Československu. Dokument BARBARSTVO MOCI (00), ktorého autorkou je sr. Ivica Kúšiková, SSpS, približuje osudy rehoľníkov a ich prežívanie týchto udalostí, ako i snahu štátu vysporiadať sa s „nepriateľom“.

Čítať ďalej...

Modlitba talianskeho biskupa Giuseppe Giudiceho

Zostávam doma, Pane, a uvedomujem si, že si ma to tiež naučil, keď si v poslušnosti Otcovi žil tridsať rokov v dome v Nazarete v očakávaní svojho veľkého poslania.

Čítať ďalej...

Homília pápeža pri Urbi et Orbi: Víťazné zbrane sú modlitba a tichá služba

„Keď sa zvečerilo“ (Mk 4, 35). Tak sa začína evanjelium, ktoré sme práve počuli. Už cez niekoľko týždňov sa zdá, že zostúpila noc. Husté temnoty zahalili naše námestia, cesty a mestá; zmocnili sa našich životov a naplnili všetko ohlušujúcim tichom a ničivou prázdnotou, ktorá paralyzuje chod všetkých vecí.

Čítať ďalej...

Počas pôstnej obnovy zaznela žiakom výzva pravidelne čítať Božie Slovo

Len donedávna, do septembra 2019, bola v maďarskom mestečku Mélykút komunita Misijných sestier, kde sestry popri inom učili na Katolíckej základnej škole svätého Tomáša náboženstvo. Aj keď sme tu naše pôsobenie ukončili,  spolu so sestrou Klárou Vörös sme prijali možnosť pomôcť v dňoch 9. – 10. marca 2020 pri uskutočnení pôstnej obnovy pre žiakov.

Čítať ďalej...

Pre Catholic News Service sa sestra Eleonora Cichon delí ako sestry na generaláte využívajú čas

Skupina Misijných sestier služobníc Ducha Svätého na generaláte našla ďalšiu činnosť, pri ktorej využijúc svoje ruky robia niečo spoločné a sú pritom užitočné. Sestry sa dali na šitie rúšok.  

Čítať ďalej...

Vo videoposolstve sa sestra Maria Theresia prihovára sestrám, aby reagovali so súcitom na aktuálnu situáciu

S potešením vám oznamujem, že sme všetci tu, v Ríme, v poriadku. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme dodržiavali pravidlá a rady vlády, aby sme znížili šírenie vírusu. Zároveň sa modlíme za ochranu, uzdravenie a útechu pre ľudí, ktorí sú najviac postihnutí.

Čítať ďalej...

Misijné sestry môžete sledovať na Instagrame

Uvedomujúc si aktuálnu situáciu dnešnej doby sme ako reakciu na potreby časov založili nový účet Misijných sestier na Instagrame. Sledujte nás. 

Čítať ďalej...

Ako som prežila moju polročnú skúsenosť v rámci noviciátu na Slovensku

Po roku kanonického noviciátu v Ríme som prišla na Slovensko, kde som absolvovala svoju šesťmesačnú apoštolskú prax v komunite provinciálneho domu v Ivanke pri Nitre.

Čítať ďalej...

Dnes na Tv LUX: Moja misia - magazín

Misijná sestra Laura Vlčáková SSpS mala na starosti noviciát v Ríme. Čítať ďalej...

Sestra Viera sa učí spoznávať v Zambii kultúru a tradície ľudí

 Milé spolusestry, rodina a priatelia! Srdečne Vás všetkých pozdravujem z mojej misie v Zambii.

Čítať ďalej...

Zobraziť všetky správy...

Tretí pondelok

Veľká Noc 2020

Milovaní, sme draho vykúpení! Ponorme sa opäť do tohto tajomstva načúvajúc láske Boha, ktorý dal všetko pre našu spásu. Nech náš život prenikne radosť rodiaca sa z bolesti kríža, nádeje hrobu a sýtená veľkonočným stretnutím s Pánom. Nech On sám je absolútnym Víťazom v našom srdci.

Čítať ďalej...

Zobraziť všetky správy...

WORLDSSPS


 


Videá

 

    

    

    

     

     

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie