Správy

Ježiš, príklad lásky

Ježiš Spasiteľ jediná nádej! Toto vyjadril Nguyen Van Thuan, vietnamský biskup, ktorý sa dostal na 13 rokov do väzenia, z nich bol 9 rokov v izolácii. Po svojom zatknutí si uvedomil, že sa Ježiš na neho obracia s otázkou: „A za koho ma pokladáš ty?“ /Mk 16:15/

Čítať ďalej...

Posviacka nového domu SSpS komunity sv. Jozefa Freinademetza v Přerově

ozhodli sa sestry tamojšej komunity po viac než 13-tich rokoch pôsobenia a po dlhom procese rozlišovania posunúť do oblasti, ktorá naliehavejšie potrebuje posolstvo radostnej zvesti o Božom kráľovstve. Lós padol na Přerov.

Čítať ďalej...

Duchovné cvičenia v provinciálnom dome

V provinciálnom dome Misijných sestier v Ivanke pri Nitre prebiehali od 23.2. – 2.3.  duchovné cvičenia pod vedením benediktínskeho opáta Vladimíra Kasana.

Čítať ďalej...

2 % Misijným sestrám

Ďakujeme, že nám darujete 2%!

Čítať ďalej...

Zamyslenie k 1. pôstnej nedeli o pokúšaní Ježiša

Ježiš všetky tieto pokušenia prežil na vlastnej koži a nepodľahol im. Môže nám byť veľmi blízky ako niekto kto je tiež pokúšaný tak ako my. Viem, že ma chápe. Pokušenia sú ako búrky, ktoré nútia strom, aby zapúšťal svoje korene hlbšie do zeme.

Čítať ďalej...

Zapojte sa do projektu Pôst s KBS

Všetci ľudia dobrej vôle sú pozvaní do projektu Pôst s KBS.

Čítať ďalej...

Posolstvo Svätého Otca Františka na Pôstne obdobie 2019

 „Veď stvorenie túžobne očakáva, že sa zjavia Boží synovia“ (Rim 8,19)

Čítať ďalej...

Ako "Dávať Druhému Dobro" sa delia sestry z Bratislavy

Od augusta som Rím vystriedala za Bratislavu, službu vo formácii za službu ľuďom v núdzi a bez domova, noviciátsku komunitu na generaláte za mini komunitku vo dvojici so sr. Katkou pri Nemocnici Milosrdných bratov v centre mesta. 

Čítať ďalej...

Sr. Sedis sa zúčastní v Ríme programu pre formátorov

V piatok, 1.2.2019, naša sestra Sedis odchádzala do Ríma, kde sa zúčastní - spolu s ďalšími 24 sestrami z rôznych kongregácií a krajín - štvormesačného programu pre prípravu formátorov, ktorý organizuje Medzinárodná únia generálnych predstavených ženských reholí (UISG).

Čítať ďalej...

Pápež: „Zasvätený život nie je prežitok, je to nový život“

„Zasvätený život ... je povolanie ku každodennej vernej poslušnosti a k nevídaným prekvapeniam Ducha Svätého.“ Takto charakterizoval zasvätený život pápež František vo svojej homílii pri svätej omši v Bazilike sv. Petra na Sviatok Obetovania Pána 2. februára, ktorý bol zároveň 23. dňom zasväteného života.

Čítať ďalej...

Zobraziť všetky správy...

Tretí pondelok

TRETÍ PONDELOK MAREC 2019

Príď Duchu Svätý! Príď a uschopni nás k novému životu. Buď pri našich rozhovoroch, v našich stretnutiach a oživuj ich.

Čítať ďalej...

Zobraziť všetky správy...

WORLDSSPS


 


Videá

   

      

     

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie