Správy

Komunitný výlet na Butkov

11. júna sme sa zobudili do krásneho slnečného rána. Trinásť sestier komunity v Ivanke pri Nitre sa vydalo na púť spojenú s výletom na nové pútne miesto Skalné sanktuárium Božieho milosrdenstva na hore Butkov (Ladce).

Čítať ďalej...

Vysviacka

22.júna prijali z rúk otca biskupa Viliama Judáka kňazské svätenie traja naši bratia verbisti -Juraj Begany, Matej Reiner a Patrik Páleník.

Čítať ďalej...

Novokňaz v Ivanke

Tretí júnový pondelok slúžil u nás v Provinciálnom dome sv. omšu novokňaz nitrianskej diecézy Róbert Holečka.

Čítať ďalej...

Deň naplnený radosťou

Ako bodku za školským rokom sa nám v pondelok 17.júna 2019 podarilo uskutočniť bicyklový výlet pre žiakov náboženstva zo Základnej katolíckej školy svätého Tomáša v Mélykúte. 

Čítať ďalej...

Kurz Samuel

V dňoch 14.-16.6.2019 sa v kláštore Misijných sestier služobníc Ducha Svätého konali duchovné cvičenia pre účastníkov druhého ročníka kurzu Samuel v Nitrianskej diecéze.

Čítať ďalej...

Turíce 2019 v provinciálnom dome

Deň slávnosti Zoslania Ducha Svätého, náš veľký sviatok, sme začali rannou modlitbou – prosili sme o dary Ducha Svätého aj modlitbou chválospevu v deviatich jazykoch.

Čítať ďalej...

Deň farnosti v Zuberci

Turíce a misie patria k sebe. To spoznala aj farská rada farnosti Zuberec, a preto sa rozhodli dať svojmu tohtoročnému Dňu farnosti misijné podfarbenie.

Čítať ďalej...

Z misií v Južnej Afrike

Po ďalších štyroch rokoch intenzívneho nasadenia na misijnom poli v Juhoafrickej republike si prišla domov oddýchnuť sr. Mária Bernadeta Gromanová.

Čítať ďalej...

Turíčna homília Svätého Otca: Duch Svätý je prvou i poslednou potrebou Cirkvi

V deň Slávnosti Zoslania Ducha Svätého v nedeľu 9. júna slávil pápež František koncelebrovanú svätú omšu na Námestí sv. Petra spolu s kardinálmi, biskupmi, stovkami kňazov a okolo 25 tisíc veriacimi.
Čítať ďalej...

sr. Sedis ešte raz z Ríma

Som otvorená na plnenie Božej vôle a plnenie sľubov. „Vernosť je takmer nemožná pre mňa, ale nie pre Boha. Ak si chcete zvoliť Boha vo svojom živote, to je krásne rozhodnutie. V ňom sa cítim tak pokojne, cítim sa byť milovaná. Verím, že všetko, čo pochádza od Boha, prežije.“

Čítať ďalej...

Zobraziť všetky správy...

Tretí pondelok

AUGUST 2019

Ak Ježiš hovorí: Predaj všetko, čo máš neznamená doslovne. V skutočnosti chce, aby som „uvoľnil „svoje srdce od všetkého, zbavil sa všetkého, čo ma zväzuje a robí neslobodným pre neho. Môžeme ponúknuť niekomu „bohatstvo“ svojho času.

Čítať ďalej...

Zobraziť všetky správy...

WORLDSSPS


 


Videá

   

      

     

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie